Dlaczego Laravel?

Porozmawiajmy o funkcjach tego frameworka i dowiedzmy się, dlaczego jest odpowiedni dla przedsiębiorstwa.

Ten artykuł skupi się na Laravelu.

Duże przedsiębiorstwa i startapy często tworzą aplikacje od podstaw. Na początku podróży ogromną rolę gra dobór narzędzia. Pomyłka na tym etapie jest kosztowna – z powodu niewłaściwego frameworka możesz otrzymać produkt nieudany lub przeciętny.


Jednym z pierwszych pytań dla biznesu jest język programowania, w którym powinien zostać napisany program. PHP wydaje się być tutaj faworytem z dwóch powodów. Po pierwsze, na rynku jest wielu programistów PHP. Po drugie, istnieje kilka dobrych frameworków napisanych w tym języku.


Kolejne pytanie po wyborze języka to jaki framework wybrać dla przedsiębiorstwa. Jeśli startupy mogą sobie pozwolić na eksperymentowanie, to dojrzałe firmy zazwyczaj potrzebują niezawodności i stabilności. Firma nie może ryzykować, używając technologii eksperymentalnej. Jeśli twórcy nowego frameworka przestaną go wspierać, biznes zostanie z niczym.


Co zatem sprawia, że Laravel jest niemal idealnym środowiskiem biznesowym? Krótka odpowiedź to dużo. Ale poniżej przyjrzymy się bliżej najważniejszym czynnikom, które sprawiają, że Laravel jest liderem wśród frameworków PHP.

Co sprawia, że ​​Laravel jest najlepszym środowiskiem biznesowym?

Według BuiltWith popularność Laravel stale rośnie. A liderami pod względem liczby witryn są Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

Poniżej przedstawiamy główne czynniki, które wpływają na popularność tego frameworka.

Laravel wspiera testy funkcjonalne, integracyjne i jednostkowe

Podczas tworzenia oprogramowania dla przedsiębiorstw bardzo ważna jest umiejętność przeprowadzania testów. Od tego zależy jakość produktu. Podczas pracy z Laravelem możesz obejść się bez narzędzi innych firm, ponieważ framework natywnie obsługuje testowanie komponentów.

Aplikacje zbudowane za pomocą Laravela są łatwo skalowalne

Kiedy potrzebujesz skalować aplikację Laravel, po prostu ją skaluj. Platforma ma natywne narzędzia, takie jak Laravel Cache do buforowania, Laravel Horizon do kolejkowania i inne usługi, takie jak Eloquent, które mogą korzystać z usług w chmurze. Projekt Laravel można zintegrować z GitHub, CircleCI, Docker, Amazon Web Services i tak dalej.

Laravel posiada bogaty ekosystem narzędzi, które można wykorzystać do pracy z projektami klasy enterprise

Laravel to projekt open source, programiści uwielbiają tworzyć dla niego rzeczy.

W rezultacie wokół Laravela pojawiły się narzędzia do rozwiązywania różnych zadań - od małych aplikacji do udostępniania i komentowania zdjęć po duże aplikacje używane przez wielkie firmy z listy Fortune 500. Co więcej, Twoi programiści mogą współtworzyć te projekty, tworzyć nowe lub modyfikować już istniejące, zgodnie z potrzebami Twojej firmy. Dobrym przykładem jest Laravel Socialite. To narzędzie zapewnia uwierzytelnianie przez Facebook, Twitter, Google, LinkedIn, GitHub, GitLab i BitBucket.

Laravel postępuje zgodnie z najlepszymi praktykami programistycznymi i zapewnia duży wybór wzorców projektowych

Laravel współdzieli biblioteki z Symfony. Te frameworki są zgodne z najlepszymi praktykami rozwoju i projektowania. Dlatego te projekty są kompatybilne. Jest to szczególnie ważne w przypadku oprogramowania dla przedsiębiorstw, ponieważ pozwala zachować czystą, minimalistyczną i wydajną bazę kodu, którą można łatwo modyfikować.

Cechy techniczne Laravel

Aplikacje Laravel zapewniają lepszą wydajność niż aplikacje zbudowane z innych frameworków. Jest to możliwe między innymi dzięki systemowi buforowania. Sterownik buforowania plików przechowuje wiele elementów w systemie plików. Pozwala to na szybkie tworzenie aplikacji.


Laravel zapewnia prosty i wydajny system uwierzytelniania po wyjęciu z "pudełka". Zapewnia nawet kontrolę dostępu do zasobów. Pozwala to ograniczyć dostęp nieautoryzowanych użytkowników do niektórych zasobów.


Laravel zapewnia bezpieczeństwo aplikacji. Baza kodu frameworku jest chroniona przed zagrożeniami, takimi jak wstrzyknięcie SQL lub fałszowanie żądań między witrynami (CSRF). Chroni to użytkowników przed utratą ważnych danych.


Oto kilka dodatkowych funkcji technicznych, które sprawiają, że Laravel jest najlepszym frameworkiem PHP:

  • Wbudowany Eloquent ORM. System ten pozwala na pracę z różnymi bazami danych poprzez implementację wzorca ActiveRecord. Dzięki Eloquent ORM możesz pracować z bazami danych bez konieczności pisania skomplikowanych zapytań SQL.
  • Szablony ostrzy Laravel wspiera projektowanie architektoniczne MVC. Pozwala oddzielić interfejs użytkownika i logikę biznesową. Laravel obsługuje również silnik szablonów Blade, który pozwala na użycie natywnego kodu PHP.
  • Wysoka prędkość rozwoju. Laravel umożliwia szybkie tworzenie aplikacji, ponieważ programiści mogą obejść się bez skomplikowanego kodu w procesie. Jak wspomniano powyżej, framework jest zbudowany na architekturze MVC, co zapewnia dostęp do całej infrastruktury potrzebnej do stworzenia witryny i oszczędza czas.
  • Efektywne zarządzanie ruchem. Jeśli witryna jest popularna, aplikacja musi co sekundę przetwarzać dużą liczbę żądań. Zwiększa to obciążenie serwera i koszt hostingu. Co więcej, z powodu dużego obciążenia serwer może przestać odpowiadać, co czasami prowadzi do utraty danych. Dzięki Laravel takie ryzyko jest zminimalizowane, ponieważ framework implementuje unikalny system kolejki wiadomości. System ten równoważy obciążenie serwera, co zapewnia nieprzerwaną pracę i bezpieczeństwo danych.

Podsumowanie

Każde przedsiębiorstwo jest inne. W zależności od oprogramowania korporacyjnego, które zbudowałeś lub planujesz zbudować, będziesz mieć określony zestaw potrzeb, wymagań i ostatecznie kluczowych wskaźników wydajności do ich śledzenia. Niezależnie od tego, czy dokonujesz refaktoryzacji istniejącego oprogramowania dla przedsiębiorstw, czy wybierasz platformę dla nowego projektu oprogramowania dla przedsiębiorstw, zacznij od tych wymagań i zadaj sobie pytanie, dlaczego? Dlaczego musimy być w stanie to zrobić? Po opracowaniu tego masz wszystko, czego potrzebujesz, aby podejmować decyzje dotyczące architektury, takie jak wybór chmury (jeśli dotyczy) i sposób projektowania architektury chmury. Jeśli ma to zastosowanie, prawdopodobnie musisz również rozważyć wdrożenia lokalne i hybrydowe. Dużą częścią tego będzie upewnienie się, że wszystko, co wybierzesz, jest kompatybilne z frameworkami i językami, które wybrałeś dla swojego projektu. W przypadku projektów oprogramowania dla przedsiębiorstw na dużą skalę uznaliśmy, że Laravel jest najlepszym wyborem dla aplikacji na PHP.