Sieci teleinformatyczne

Tworzymy zaawansowane projekty sieci szyte na miarę potrzeb Twojej firmy

Profesjonalne projektowanie sieci lokalnych LAN

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz dziesiątkami realizacji dla wielu firm, możemy zagwarantować Ci staranne zaprojektowanie sieci kablowych LAN i radiowych Wi-Fi w oparciu o najlepsze praktyki oraz nowoczesne technologie. Nasze realizacje opieramy na rozwiązaniach dostarczanych przez czołowych producentów sprzętu sieciowego – Zyxel, Cisco, Juniper, Brocade i wielu innych partnerów technologicznych.


Zaczynając współpracę jeszcze przed rozpoczęciem projektu technicznego, określamy cele do osiągnięcia, ograniczenia oraz priorytety sieci i tworzonej infrastruktury sieciowej. Pełna świadomość wymienionych wyżej aspektów umożliwia nam stworzenie optymalnego projektu dostosowanego do wymogów i ograniczeń naszych klientów.

Sieci przewodowe LAN

W sieciach przewodowych technologie oparte są na kablach miedzianych lub światłowodowych. Sieć komputerowa wykorzystująca kable to nadal najpopularniejsze rozwiązanie zapewniające najszybszą prędkość transmisji danych oraz stabilność łącza.

Analiza istniejącej infrastruktury IT

Na podstawie analizy istniejącego środowiska przygotujemy raport z opisem istniejącej infrastruktury wraz z propozycjami i zalecanymi zmianami. Każdą propozycję uzasadnimy birąc pod uwagę bezpeczeństwo, elastyczność oraz wydajność.


Po konsultacjach z klientem sporządzimy listę zmian niezbędnych do wdrożenia. Następnie wykonamy projekt nowej infrastruktury i zajmiemy się jego realizacją w sposób zapewniający optymalne wykorzystanie zasobów. Równocześnie zadbamy o to, aby cały proces przebiegł niezauważalnie dla organizacji i Klienta.

 • Audyt infrastruktury.
 • Raport z zalecanymi zmianami.
 • Konsultacja dotycząca niezbędnych zmian.
 • Projekt nowej infratruktury.
 • Wdrożenie nowej polityki sieci.

Sieci bezprzewodowe WLAN

Sieci bezprzewodowe zyskują dużą popularność dzięki możliwości podłączenia dowolnego urządzenia bez okablowania. Technologia WLAN umożliwia szybkie i łatwe wykonanie instalacji sieciowej minimializując koszty wdrożenia danego rozwiązania. Oferowane standardy sieci bezprzewodowej zapewniają dużą prędkość transmisji danych, a dzięki wykorzystaniu m.in. odpowiedniego szyfrowania są bezpieczne i nie narażają na nieuprawiony dostęp do danych.

Administracja i wsparcie techniczne

Opieka nad infrastrukturą IT jeszcze nigdy nie była tak prosta. Zlecając usługę naszym specjalistom masz pewność, że szybko i sprawnie zidentyfikujemy i usuniemy każdy problem z infrastrukturą telekomunikacyjną.

Kiedy zgłosisz awarię, określimy, której dziedziny dotyczy usterka i, jeżeli to możliwe, rozwiążemy problem zdalnie. Jeżeli nie, wyślemy do Ciebie odpowiedniego specjalistę. W przypadku poważnej awarii na czas naprawy udostępnimy urządzenie zastępcze, abyś nie tracił pieniędzy z powodu przestoju.


Mając umowę dotyczącą nadzoru, przyjmujemy zgłoszenia dotyczące potrzebnych zmian i konfiguracji. Możemy również zaoferować zdalny monitoring sieci komputerowej oraz zdalny monitoring stacji roboczych. Dzięki temu większość usterek wykryjemy i usuniemy zanim zostaną zidentyfikowane przez użytkowników jako sytuacja awaryjna. Wybierz rodzaj pomocy, jaki najbardziej będzie Ci odpowiadał – od wsparcia technicznego, przez zakontraktowany czas, w którym rozpoczniemy prace u Klienta, aż po gwarantowany czas naprawy i usunięcia przyczyny usterki. Zrobimy wszystko tak, jak tego potrzebujesz.

Wirtualne sieci prywatne - VPN

VPN (ang. Virtual Private Network), można opisać jako tunel, przez który płynie ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy klientami końcowymi za pośrednictwem publicznej sieci (takiej jak Internet) w taki sposób, że węzły tej sieci są przezroczyste dla przesyłanych w ten sposób pakietów.


Oznacza to, że rozwiązania oparte na VPN umożliwiają użytkownikom np. pracującym w domu na uzyskanie przez Internet dostępu do prywatnej sieci firmowej. Wirtualne Sieci Prywatne charakteryzują się dużą efektywnością nawet na słabych łączach oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Żeby zapewnić poufność przesyłanych danych w trakcie połączenie VPN stosowane jest szyfrowanie.


Podsumowując zagadnienie VPN można powiedzieć, że jest to rozwiązanie mające zapewnić poufność danych przesyłanych pomiędzy firmą i pracownikami, poszczególnymi filiami bądź partnerami biznesowymi. Rozwiązanie to znacznie usprawnia pracę dając pracownikom większą swobodę w zakresie przemieszczania się, dzięki temu nie muszą oni cały czas przebywać w firmie, aby mieć dostęp np. do potrzebnych dokumentów.

Projekt sieci komputerowej obejmuje:

 • dokładną analizę wymagań klienta,
 • specjalistyczne pomiary i analiza ograniczeń technicznych,
 • dobór urządzeń i technologii sieciowych,,
 • profesjonalny projekt sieci komputerowej,
 • dokumentację projektową

Oferujemy również:

 • Audyty sieci bezprzewodowych i pomiary sieci Wi-Fi
 • Bezpieczeństwo sieciowe
 • Konsulting sieciowy
 • Nowoczesne systemy komunikacji (Collaboration)
 • Profesjonalne projektowanie sieci LAN oraz sieci radiowych Wi-Fi
 • Rozwiązania sieciowe
 • Wsparcie techniczne
 • Usługa monitoringu podatności systemów IT

Skontaktuj się z nami!

Kontakt